Bir insanın içinde güzel huylar varsa, dış görünüşü de bu huylara uyuyorsa, g...

Platon

Platon söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Platon, sözü şöyle başlamaktadır: Bir insanın içinde güzel huylar varsa, dış görünüşü de bu huylara uyuyorsa, g...

Sponsorlu Bağlantılar
Platon Sözleri
Bir insanın içinde güzel huylar varsa, dış görünüşü de bu huylara uyuyorsa, gören göz için dünyada bundan daha güzel şey olur mu?
Platon
Başkaları, bunları da okudu.
Anthony Douglas Williams Sözleri
Çocuklarınızla zaman harcamak, onlar için para harcamaktan çok daha değerlidir.
Anthony Douglas Williams
Zora Neale Hurston Sözleri
Ufuktaki gemilerde, her adamın arzuları vardır. Bazıları için umutlar dalgalarla yanaşır. Diğerleri için ise, rüyalar sonsuza kadar ufukta yol alır, gözden hiç kaybolmadan seyredilir.. Ve onları gözleyenler artık sıkılıp gözlerini başka tarafa çevirince, zaman onları alaylı bir şekilde silinceye kadar asla kıyıya yanaşmazlar. İnsan hayatı budur işte.
Zora Neale Hurston
İhsan Fazlıoğlu Sözleri
İnsanların hangi dilde konuştuğuna değil, hangi dilde sustuğuna dikkat ediniz.
İhsan Fazlıoğlu
Erol Anar Sözleri
Çoğu zaman insanları gözümüzde olduklarından daha fazla büyütür ve onlara dürbünün büyük gösteren tarafından bakarız. Sonra ise şu ya da bu nedenle, aynı insanlara, dürbünün ters, yani uzak gösteren tarafından bakarız. Sonuçta o insanlara ya onları gözümüzde büyüterek ya da küçülterek bakmış oluruz. Bu da bizim ikili ilişkilerimizdeki, yanılsama ve paradoksumuzdur.
Erol Anar
Ümit Yaşar Oğuzcan Sözleri
Yalan değil değiştiğim, yalan değil şimdi her şarkı beni ağlatır deli eden insanı zaman değil zamanı unutmamak kahirdir..
Ümit Yaşar Oğuzcan
Sponsorlu Bağlantılar