Onu kendimden çok seviyorum, Ellen. Bunu da şundan anlıyorum: Her gece Tanrı'...

Emily Bronte

Emily Bronte söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Emily Bronte, sözü şöyle başlamaktadır: Onu kendimden çok seviyorum, Ellen. Bunu da şundan anlıyorum: Her gece Tanrı'...

Sponsorlu Bağlantılar
Emily Bronte Sözleri
Onu kendimden çok seviyorum, Ellen. Bunu da şundan anlıyorum: Her gece Tanrı'ya beni ondan sonraya bırakması için yalvarıyorum. Çünkü benim arkamdan o üzülecek yerde onun arkasından benim üzülmem daha doğru. Bu da benim onu kendimden çok sevdiğimi gösterir.
Emily Bronte
Başkaları, bunları da okudu.
Nicolai Hartmann Sözleri
Değerlerden sıyrılmış, kutsallığını yitirmiş bir evrende yaşamaya kimse katlanamaz.
Nicolai Hartmann
Benjamin Franklin Sözleri
Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz, ya da yazılmaya değer şeyler yap.
Benjamin Franklin
Cem Eroğul Sözleri
Siyaset belli bir üretim biçiminin varlığı ve gelişimi için gerekli olan koşulları toplumsal çapta sağlama uğraşıdır. Herhangi bir üretim biçimi, kendi varlığı ve gelişimi için çelişik eylemler gerektiriyorsa, -gerçekte de sık sık görüldüğü gibi- siyaset çelişkili bir uğraş olacaktır. O halde, bu tanımın üstünlüğü, sünekliğidir. Tarihsel süreç içinde üretim biçimleri birleşebildiğine, aşılabildiğine, yerlerine yenileri gelebildiğine göre, bu tanım, birbirinden çok farklı görünen birçok eylemi aynı siyaset kavramı içinde toplama olanağı verir. (Devlet Nedir?)
Cem Eroğul
Alfred North Whitehead Sözleri
Din, insan vahşiliğinin son sığınağıdır.
Alfred North Whitehead
Francis Bacon Sözleri
En kötü isyanları, geç kalan karınlar doğurur.
Francis Bacon
Sponsorlu Bağlantılar