gece modu

Bir insanı kendi kendis......

Bu sayfada Michel de Montaigne ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Michel de Montaigne şöye başlamıştır: Bir insanı kendi kendisi üzerinden yargılamak gerekir; etrafındakilerle değil....

Michel de Montaigne Sözü

Aşağıda Michel de Montaigne sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Bir insanı kendi kendisi üzerinden yargılamak gerekir; etrafındakilerle değil. / Michel de Montaigne

Bu sözü beğendiyseniz Michel de Montaigne hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Düşmanlarınızı kötülemeyin, onlar sizin eserinizdir.
William Hazlitt Sözleri
Sarka bakmaz, garbi bilmez, edepten yok payesi bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi.
Mehmet Akif Ersoy Sözleri
Bir düşünceyi yakalamak için çok düşünceye ihtiyaç vardır.
Stanislaw Jerzy Lec Sözleri
Ancak, umut umutsuzluğun olduğu yerde başlar.
Sezai Karakoç Sözleri
Önemli olan zamana bırakmak değil, zamanla bırakmamaktır.
Nazım Hikmet Sözleri
Atalet üreten inanç ve düşünceler: değişmezlik inancı: böyle gelmiş böyle gider. Etkisizlik inancı: bu işe yaramaz ki! Gereksizlik inancı: yapsam ne değişecek ki? Yararsızlık inancı: bunu yapmanın hiçbir faydası olmaz! Erteleme inancı: bunu daha sonra yaparım! Anlamsızlık inancı: bunu yapmamı istemeleri çok saçma. Kontrolsüzlük inancı: bunu yapmak benim elimde değil ki! Yetersizlik inancı: ben kim oluyorum, bu işi yapamam ki? Mükemmeliyetçilik inancı: en iyisini yapabilecek seviyeye gelinceye kadar hiçbir şey yapmamalıyım! Başarısızlık beklentisi: ben bu işi yüzüme gözüme bulaştırırım.
Mümin Sekman Sözleri
Başarısız insan yoktur; Başarılı olacağına inanmayan insanlar vardır.
Uğur Koşar Sözleri
Belki de en sevdiğim sakarlığın, gözlerime takılıp yüreğime düşmendi.
Küçük İskender Sözleri
Oğlum, namazını dos doğru kıl. İyiliği tavsiye et, kötülükten sakındır. Başına gelene sabret. Şüphesiz ki bunlar uğrunda azim ve sebat edilmeye değer işlerdendir.
Lokman Hekim Sözleri
En önemlisi, dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi koruyabilmenizdir. Bu bir devrimcinin en önemli özelliğidir.
Che Guevara Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)