gece modu

İnsan seviyorsa iki şey......

Bu sayfada Erich Fromm ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Erich Fromm şöye başlamıştır: İnsan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz. Aldatmaz ve ağlatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna; ağlatmak ise insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır....

Erich Fromm Sözü

Aşağıda Erich Fromm sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
İnsan seviyorsa iki şeyi asla yapmaz. Aldatmaz ve ağlatmaz. Çünkü aldatmak insan onuruna; ağlatmak ise insan yüreğine yapılmış en çirkin saldırıdır. / Erich Fromm

Bu sözü beğendiyseniz Erich Fromm hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Ben haklarını çiğnediğim herkesden aşağılığım. İnsanlar ırk veya renk gibi tesadüfi sebeplerle üstün olmazlar. En iyi kalbi, en iyi aklı olanlar üstündür. Üstün insan yerdekine eğilerek ayakta durur ve onu kaldırarak yükselir.
Robert Ingersoll Sözleri
Bazen ona bişeyler yazarsın, yazar silersin. Yazar silersin. O hiçbirini okumamış olur; ama sen hepsini söylemiş olursun.
Murathan Mungan Sözleri
Dünyanın bolluğunu isteyen cahildir. Zira onun sonu yoktur.
Solon Sözleri
Mutlu, zihinsel açıdan sağlıklı bir çocuk yetiştirmek isteyen herkese verebileceğim en iyi tavsiye şudur: Onu bir kiliseden mümkün olduğunca uzak tutun.
Frank Zappa Sözleri
Yok mu bu hayatın başa alma düğmesi.
Kahraman Tazeoğlu Sözleri
Her gün birbirini görmenin tadı başka, ayrılıp kavuşmanın tadı başka.
Michel de Montaigne Sözleri
Bir kadın ya sever, ya da nefret eder; ortası yoktur.
Publilius Syrus Sözleri
İnsanlar değerli olmayı unuttular, önemli olmaya çalışıyorlar.
Çetin Altan Sözleri
Tanrıya değil, ama Al Pacino'ya inanırım.
Javier Bardem Sözleri
Ve kitaptaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
Cemil Meriç Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)