Bir zamanlar birbirlerinden ayrılmak, birbirlerini kaybetmek ihtimalinin kork...

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Sabahattin Ali, sözü şöyle başlamaktadır: Bir zamanlar birbirlerinden ayrılmak, birbirlerini kaybetmek ihtimalinin kork...

Sponsorlu Bağlantılar
Sabahattin Ali Sözleri
Bir zamanlar birbirlerinden ayrılmak, birbirlerini kaybetmek ihtimalinin korkusunu çekmiş olmasalar, belki de birbirleri için ne kadar kıymetli olduklarını hala bilemeyeceklerdi.
Sabahattin Ali
Başkaları, bunları da okudu.
Cahit Arf Sözleri
İki kere iki nasıl dörtse, bende o kadar akılcıyımdır.
Cahit Arf
Ömer Sevinçgül Sözleri
Nice susmalar vardır ki maksadı sözden daha güzel anlatır.
Ömer Sevinçgül
Stanislaw Jerzy Lec Sözleri
Kölelerin rüyası, efendisini kendisinin satın alabileceği bir pazardır.
Stanislaw Jerzy Lec
Yunus Lekesiz Sözleri
Tütünü dert ediyorum ben. Yok edeyim derken de içime çekiyorum.
Yunus Lekesiz
Zeki Müren Sözleri
Türkçe'deki en uzun tekerleme belki bu. Bu tarlaya bir şinik kekere mekere ekmişler. Bu tarlaya da bir şinik kekere mekere ekmişler. Bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye boz alaboz başlı pis porsuk dadanmış. Bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye de boz alaboz başlı pis porsuk dadanmış. O tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz alaboz başlı pis porsuk diger tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz alaboz başlı pis porsuğa demiş ki: Sen ne zamandan beri bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz alaboz başlı pis porsuksun? O da ona cevaben: Sen ne zamandan beri o tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz alaboz başlı pis porsuksan, ben de o zamandan beri bu tarlaya ekilen bir şinik kekere mekereye dadanan boz alaboz başlı pis porsukum, demiş!
Zeki Müren
Sponsorlu Bağlantılar