Erkeğin kadına ve kadının erkeğe verebileceği en büyük söz, çocuklara gülümse...

Franz Kafka

Franz Kafka söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Franz Kafka, sözü şöyle başlamaktadır: Erkeğin kadına ve kadının erkeğe verebileceği en büyük söz, çocuklara gülümse...

Sponsorlu Bağlantılar
Franz Kafka Sözleri
Erkeğin kadına ve kadının erkeğe verebileceği en büyük söz, çocuklara gülümseyerek söylemeye özen gösterilen şu derin cümledir: senden vazgeçmem.
Franz Kafka
Başkaları, bunları da okudu.
Mustafa İslamoğlu Sözleri
Kim var diye sağa sola bakmayacaksın, Ben varım diyecek ve yürüyeceksin.!
Mustafa İslamoğlu
Lao Tzu Sözleri
Kim dünyayı ele geçirmek ve onun efendisi olmak isterse; başarısız olur. Dünya kutsal bir vazodur: kendisinin ele geçirilmesine ve kullanılmasına dayanamaz. Onu kullanmak isteyeni yok eder. Onu ele geçiren, onu kaybeder. Kimileri yolu açar, kimileri ise yoldan yürür. Kimilerinin nefesleri hafiftir, kimilerinin sert. Kimileri güçlüdür, kimileri zayıf. Kimileri ayakta durur, kimileri ise düşer. Bilge olan kimse, her türlü aşırılıktan, taşkınlıktan ve dengesizlikten uzak durur.
Lao Tzu
Pablo Neruda Sözleri
İnsanlar seninle konuşmayı bıraktığında, arkandan konuşmaya başlarlar.
Pablo Neruda
Hz Osman Sözleri
Muhakkak ki dünya fani, ahiret ise bakidir. Fani olan sizi şımartıp azdırmasın, baki olandan alıkoymasın. Siz, bakiyi fani olana tercih ediniz. Dünya sonludur, dönüş Allah?adır. Allah?tan korkunuz.
Hz Osman
Henry Wadsworth Longfellow Sözleri
Eğer bir insan üniversiteden çıktıktan sonra, öğreneceği daha çok şey olduğunu öğrenebilmişse, yaptığı yüksek öğrenimin yararı olmuştur.
Henry Wadsworth Longfellow
Sponsorlu Bağlantılar