İnsan yalnızca biraz sevinçli olduğu zaman gevezelik eder....

Franz Kafka

Franz Kafka söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Franz Kafka, sözü şöyle başlamaktadır: İnsan yalnızca biraz sevinçli olduğu zaman gevezelik eder....

Sponsorlu Bağlantılar
Franz Kafka Sözleri
İnsan yalnızca biraz sevinçli olduğu zaman gevezelik eder.
Franz Kafka
Başkaları, bunları da okudu.
Sezen Aksu Sözleri
Düşündüm ki dünyaya gelirken de tektim.
Sezen Aksu
Stefano E. D'Anna Sözleri
Sokrates, anlamak için ölümü kullanmıştır! O fevkalade anda, ölümün, iyileştirme yolunda atılan bir adımdan, bütünlük merdivenindeki uzun bir basamaktan başka bir şey olmadığının farkına varmıştı. Bu onun son ve en büyük öğretisidir.
Stefano E. D'Anna
Lady Gaga Sözleri
Kendini sevene kadar günün sonunda mutlu olmayacaksın.
Lady Gaga
Yaşar Kemal Sözleri
Her ülke sosyalist modelini kendisi kurar. Sovyetlerin 70 yıldır yaşama geçmiş modelini kabul edemeyiz. Yüzde yüz bağımsızlıktır sosyalizm. Kişi bağımsızlığı, ülke bağımsızlığı, politik bağımsızlık, ekonomik bağımsızlık, özellikle de kültürel bağımsızlık? Sosyalizmin başka bir anlamı yok benim için. Bu çağa gelinceye kadar kültürler birbirlerini beslemişlerdir, yok etmemişlerdir. Oysa çağımızda, kültürler kültürleri yok etmek için, bilinçli olarak kullanılmışlardır, emperyalistler tarafından. Benim için dünya bin çiçekli bir kültür bahçesidir; bir çiçeğin bile yok olmasını, dünya için büyük bir kayıp sayarım.
Yaşar Kemal
Amin Maalouf Sözleri
İnsanIar bir dinIeri oIduğu için ahIaka ihtiyacı kaImamış gibi davranıyorIar.
Amin Maalouf
Sponsorlu Bağlantılar