Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır....

Benjamin Franklin

Benjamin Franklin söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Benjamin Franklin, sözü şöyle başlamaktadır: Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır....

Sponsorlu Bağlantılar
Benjamin Franklin Sözleri
Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır.
Benjamin Franklin
Başkaları, bunları da okudu.
Paul Auster Sözleri
Bir güzellik yap kendine. Sadece sahip olduklarını düşün, mutlu ol onlarla. Sahip olmadıkların üzülsün seninle olamadıklarına.
Paul Auster
Ray Bradbury Sözleri
Kitapları yakmaktan daha kötü suçlar vardır. Bunlardan biri okumamaktır.
Ray Bradbury
İlber Ortaylı Sözleri
İhtilâlle demokrasi öğrenmek marifet değildir.
İlber Ortaylı
II. Abdülhamit Sözleri
Rusya ile harp vukuunda, disiplinli bir şekilde yetiştirilen bu Kürt alayları bize çok büyük hizmetlerde bulunabilirler.
II. Abdülhamit
Osho Sözleri
Gençken tekneler beni büyülerdi. Küçük bir kayığım vardı ve yalnız başıma göle açılırdım. Saatlerce orada kalırdım. Bir seferinde güzel bir gecede kapalı gözlerle, kayığımda meditasyon yapıyordum. Akıntı aşağı boş bir kayık geldi ve benimkine çarptı. Gözlerim kapalıydı, bu yüzden şöyle düşündüm: 'Biri kayığıyla geldi ve kayığıma çarptı.' İçimde öfke yükseldi. Gözlerimi açtım ve öfke içinde adama bir şey söyleyecekken kayığın boş olduğunu fark ettim. O zaman hareket edecek yön kalmadı. Öfkemi kime ifade edecektim? Kayık boştu. Yalnızca akıntı aşağı yüzüyordu ve gelip benim kayığıma çarpmıştı. Bu yüzden yapacak hiçbir şey yoktu. Öfkemi boş bir kayığa yansıtamazdım.Gözlerimi kapattım. Öfke oradaydı ama çıkış yolu bulamadığımdan gözlerimi kapattım ve öfkeye doğru geri geri yüzdüm. Ve o boş kayık benim fark edişim oldu. O sessiz gece, içimde bir noktaya geldim. O boş kayık benim ustamdı. Ve artık biri gelip bana hakaret ettiğinde gülüyorum ve diyorum ki: 'Bu kayık da boş...' Gözlerimi kapatıyorum ve içeriye gidiyorum.
Osho
Sponsorlu Bağlantılar