Dayanılmaz olan aslında yaşam değilmiş, insanlarmış....

Franz Kafka

Franz Kafka söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Franz Kafka, sözü şöyle başlamaktadır: Dayanılmaz olan aslında yaşam değilmiş, insanlarmış....

Sponsorlu Bağlantılar
Franz Kafka Sözleri
Dayanılmaz olan aslında yaşam değilmiş, insanlarmış.
Franz Kafka
Başkaları, bunları da okudu.
Yalçın Küçük Sözleri
Felsefe, kuşku; politika, ret ile başlar.
Yalçın Küçük
Can Yücel Sözleri
Ağlayanı güldürebilmek; ağlayanla, ağlamaktan daha değerliymiş.
Can Yücel
Zata Sözleri
Nedenini uyutamadığın her mutsuzluk uyanık kılar.
Zata
Louis Ferdinand Celine Sözleri
Cesaret affetmekten ibaret değildir, her zaman için gereğinden fazla affederiz! Üstelik bu bir işe de yaramaz, kanıtlanmış bir gerçek bu.
Louis Ferdinand Celine
Anooshirvan Miandji Sözleri
Çocuk yere düştü, annesi öndeydi, döndü çocuğa gözünün köşesiyle baktı, çocukta yere düştükten sonra kafasını kaldırdı ve annesinin gözlerine baktı. Anne sakindi, çocuk panik olacak bir şey olmadığını anlayınca ağlamaya gerek görmedi. Ben ise olayı çözemiyorum, çünkü bizde çocuk düştüğünde illaki biri gidip onu kaldırır. Sonra dayanamadım gidip annesine sordum, niye çocuğu kaldırmadınız diye, o da çocuğum kendisi kalkmasını öğrenecek, yoksa hep arkasında birini bekler. Şimdi bana niye o 8 milyonluk ülke volvo yu yapıyor da 80 milyonluk ülke onun kapısını yapamıyor diye sormayın. İsveç ailelere dünyanın en ileri çocuk destek, teşvik ve yardım paketlerini sunmasına rağmen aileler çocuk yapmak için bin kere düşünüyor, niye? Çünkü o çocuğu yetiştirmenin çok ciddi bir sorumluluk olduğunu biliyorlar, çocuk yapmak 10 dakikalık iş bunu dünyada bilmeyen yok, ama onu büyütmek dünyanın en zor en uzun projesi.
Anooshirvan Miandji
Sponsorlu Bağlantılar