Paranın hacminde sınırsız bir artışın yol açtığı sıkıntıların bizatihi bu art...

Georg Simmel

Georg Simmel söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Georg Simmel, sözü şöyle başlamaktadır: Paranın hacminde sınırsız bir artışın yol açtığı sıkıntıların bizatihi bu art...

Sponsorlu Bağlantılar
Georg Simmel Sözleri
Paranın hacminde sınırsız bir artışın yol açtığı sıkıntıların bizatihi bu artışa değil, daha çok paranın dağıtılma tarzına atfedilebilir.
Georg Simmel
Başkaları, bunları da okudu.
Tuncel Kurtiz Sözleri
Merak aşktan daha güçlü bir şey. Bir kere âşık olunca bilirsin aşkın sana ne yapacağını, ama merak öyle değil. Eğer birini merak edersen, o merak seni alır götürür.
Tuncel Kurtiz
Lady Gaga Sözleri
Güven tıpkı ayna gibidir. Kırıldığında tamir edebilirsin ama her baktığında o kırıkları kahrolası yansımasında görürsün.
Lady Gaga
Peter Drucker Sözleri
Yönetim bilgi toplumunun jenerik organıdır.
Peter Drucker
Johann Wolfgang von Goethe Sözleri
Ancak az şey bildiğimiz zaman bilgimizden emin olabiliriz. Kuşku,bilgi arttıkça artar.
Johann Wolfgang von Goethe
Salman Rüşdi Sözleri
Ben onu coşkun bir nehre benzetirdim, diye fısıldadı İskender Harappa kulağına, kabardığında ovaları basar, ağaçları ve binaları yıkar; herkes ondan kaçar ve her şey, karşı koyamadan öfkesine teslim olur. Talih de böyledir, ona karşı koymak için hiçbir tedbirin alınmadığı yerlerde gücünü gösterir ve onu dizginleyecek hiçbir bentin ya da setin yapılmadığını bildiği yerlere yönlendirir öfkesini.
Salman Rüşdi
Sponsorlu Bağlantılar