gece modu

Bu dünyada gönlüne karş......

Bu sayfada Sabahattin Ali ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Sabahattin Ali şöye başlamıştır: Bu dünyada gönlüne karşı gelen babayiğit çıkmamış....

Sabahattin Ali Sözü

Aşağıda Sabahattin Ali sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Bu dünyada gönlüne karşı gelen babayiğit çıkmamış. / Sabahattin Ali

Bu sözü beğendiyseniz Sabahattin Ali hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Böyle geçip giderken uzun zamanlar, kimleri unuttuk kimler kalanlar?
Yılmaz Odabaşı Sözleri
Amacıma ulaşmak için gerekli kararı vermek bir felaketti.
Charles Dickens Sözleri
Gövdemde bir otomobil en aceleci nefesiyle ve molasız ayrılığa gidiyor. Göz kaçırma utangaçlığına gizlenmiş anlamlar neredesiniz? Çabuk bulun beni, anlamsızlaşıyorum. Ben anlamsızlaştığımda; kafamın içinde bir adam intihara apartman çatıları arıyor.
Son Cengiz Aydın Sözleri
En zengininiz; cebi değil, gözü doymuş olanınızdır.
Servet Saygınoğlu Sözleri
Yabani otlar kolay büyür, önemli olan kök salarak büyümek.
Özgür Bacaksız Sözleri
Ey insanlar,günahkar besinlerle bedenlerinizin kutsallığını kirletmey bir son verin.ekinlerimiz var ,dallarda bütün ağırlıklarıyla sarkan elmalarımız var;bağlarda olgun üzümlerimiz var;kimileri ateşte de pişirilebilen lezzetli bitkilerimiz ve otlerimiz var. Sütten mahrum değilsiniz;kekik çiçeklerinin üzerindeki hoş kokulu baldan da.dünya,sonsuz zenginliği ve cömertliğiyle ,bütün ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar ve öldürmeye yada kan dökmeye gerek kalmaksızın size yiyecek verir.et, yalnızca yabanı hayvanların açlığını giderir.hatta bütün hayvanların da değil:atlar,koyunlar ve çiftlik hayvanları, çimenlerle beslenir. ama vahşi ve saldırgan olanlar; aslan, kaplan, kurt ve ayılar yiyeceklerini kanla islanmış olarak severler.ah, ne kadar yanlıştır,etten bedenleri etle beslemek;açgözlü bir bedeni ,başka bir bedeni yiyerek semirtmek ;bir yaratığın yaşamını bir başka yaratığın ölümüne bağlamak! Silahlar ilk başta yalnızca vahşi hayvanların kanlarıyla lekeleniyordu ve bu kadarla kalması gerekiyordu:bizi yok etmeye çalışan hayvanları öldürmenin günah olmadığını kabul ediyorum ama her ne olursa olsun ,hayvanların yenmemesi gerekiyor!
Protagoras Sözleri
İçsiz cevizi, hafifliği ele verir.
Sadi Şirazi Sözleri
Sevginin değeri kıskançlıkta değil, özgürlüktedir.
Emre Kongar Sözleri
Mesele şu ki insanlar bazen şaşırtıcı davranışlarda bulunurlar. Çılgınca şeyler yaparlar ve onları aslında hiç tanımadığınızı anlarsınız.
Tess Gerritsen Sözleri
Değişmeyen tek şey, değişimdir.
Herakleitos Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)