Kendimi bir ona göstereceğim. Ondan sonra öle...

Bilge Karasu

Bilge Karasu söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Bilge Karasu, sözü şöyle başlamaktadır: Kendimi bir ona göstereceğim. Ond...

Sponsorlu Bağlantılar
Bilge Karasu Sözleri
Kendimi bir ona göstereceğim. Ondan sonra öleceğime göre önemi kalmaz. Bir ona göstereceğim, çünkü, bir yerinden yırtılmamış bir gizliliğin de tadı yoktur.
Bilge Karasu
Başkaları, bunları da okudu.
Buckminster Fuller Sözleri
Kuvvetlerle mücadele etmeyin, onları kullanın.
Buckminster Fuller
Fatih Sultan Mehmet Sözleri
Baykuştan korkumuz yok! Biz ki, şahinler sürüsü.
Fatih Sultan Mehmet
George Gurdjieff Sözleri
Bir insan her dakika değişim gösteriyorsa, içinde dış etkenlere karşı koyabilecek hiçbir şey yoksa, bundan o insanın içinde ölüme karşı koyabilecek hiçbir şey olmadığı anlamı çıkar. Ama insan dış etkenlerden bağımsız hale gelir, içinde kendi başına yaşamını sürdürebilecek bir şey oluşursa, bu şey ölmeyebilir. Olağan durumlarda bizler her an ölüyoruz. Dış etkenler değişiyor ve bizler de bunlara paralel değişiyoruz, yani birçok Ben'imiz ölüyor. Bir insan içinde, dış şartlardaki değişimlere dayanabilecek kalıcı bir Ben geliştirebilirse, fiziksel bedenin ölümünden sonra da yaşamını sürdürebilir. İşin sırrı insanın bu hayat için çalışmadan gelecek hayat için çalışamayacağıdır.
George Gurdjieff
Ece Ayhan Sözleri
Hiç bir aşk bittiği gün bitmez aslında. Giden için çok olmuştur biteli; ama kalan için belli değildir ne zaman biteceği!
Ece Ayhan
Mark Twain Sözleri
O işin başarılmasının imkansız olduğunu bilmedikleri için başardılar.
Mark Twain
Servet Saygınoğlu Sözleri
Beni bir sen anlar, beni bir sen sever diye beklediğim. Işıklara inat ceza yediğim kuralsızım. Evin sıcaklığına inat, soğuk sokaklarda mekansızım. Off.,
Servet Saygınoğlu
Anais Nin Sözleri
Kadınların gücünden korkan erkeklerden nefret ediyorum.
Anais Nin
Tevfik Fikret Sözleri
Dünyada en büyük şey kişisel mutluluğu bilmektir.
Tevfik Fikret
Uğur Gökbulut Sözleri
Soğumuş bir yüreği hiçbir özür ısıtamaz.
Uğur Gökbulut
Sponsorlu Bağlantılar