gece modu

Kargalar, bir tek karga......

Bu sayfada Franz Kafka ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Franz Kafka şöye başlamıştır: Kargalar, bir tek karganın göğü yok edebileceğini ileri sürer. Ona kuşku yok; ama göklerin kulağı duymaz böyle bir savı, çünkü gökler kargaların yoklu...

Franz Kafka Sözü

Aşağıda Franz Kafka sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Kargalar, bir tek karganın göğü yok edebileceğini ileri sürer. Ona kuşku yok; ama göklerin kulağı duymaz böyle bir savı, çünkü gökler kargaların yokluğu demektir. / Franz Kafka

Bu sözü beğendiyseniz Franz Kafka hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Tek bir günün sırası gelsin diye yaşam boyu bekliyoruz.
Vedat Türkali Sözleri
Cehennem, umudunu kaybetmektir.
Archibald Joseph Cronin Sözleri
Ölümden korktuğumdan falan değil, sadece geldiğinde orda olmak istemiyorum.
Woody Allen Sözleri
Yaratıcının yolu üstüne yalnızlığa çekilmek mi istersin kardeşim? Kendine varan yolu aramak mı istersin? Biraz dur da beni dinle. 'arayan, kolay yiter. Her türlü yalnızlık suçtur.' Böyle der sürü. Ve sen sürüdendin uzun bir süre. Sürünün sesi daha sende çınlayacak. Ve sen desen: ' artık sizinle ortak.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Elde edemeyeceğiniz şeylerden uzak durun, yoksa ruhunuz incinir.
Voltaire Sözleri
Duymak, işitmek yetmez; dinle. Öyle dinle ki, ses ve söz önce bilgi?ye sonra hikmete dönüşsün. Koyun kaval dinler gibi değil, ağaç topraktan, yaprak yağmurdan suyu çeker gibi dinle. Kulağın kapağı yok, açman gerekmez; aklını aç, kalbini aç, insafını aç ki dinlemiş olasın.
Mevlana Sözleri
Hayatta, ölüm ve şüpheden başka kesin olan bir şey yoktur.
John Verdon Sözleri
İlelebette dönmez olsan bil ki yalnız nöbetteyim
Sagopa Kajmer Sözleri
Biri bir iyilik yapıp seni denize atsa da, sahilime vursan...
Emre Karataş Sözleri
Ego tüm düşünce eylemini kontrol eder. Bu nedenle çeşitli düşünce, fikir, inanç ve görüş kombinasyonları egonun kendi hayali 'öz'ünü korumak ve gerçek özünüzü keşfetmenizi önlemek için kullandığı temel araçlardır.
George Gurdjieff Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)