Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasın...

Robin Sharma

Robin Sharma söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Robin Sharma, sözü şöyle başlamaktadır: Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasın...

Sponsorlu Bağlantılar
Robin Sharma Sözleri
Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasını, diyaloglar?ı özetlemesini istemiş. Platon, derin derin düşündükten sonra sadece üç kelimeyle cevap vermiş: 'ölüm talimi yap'. Eski düşünürler, platon?un söylemek istediğini başka şekillerde ifade ederler. 'Ölüm, çok yaşlıların olduğu kadar, gençlerin de hemen gözleri önünde durmalıdır. Bu nedenle her gün, yaşamınızın sonuna gelmiş, onu bitirmiş, tamamlamış gibi düzenlenmelidir'. Bu size zamanın paha biçilmezliğini anımsatacak, daha zengin, daha bilge ve daha doyurucu bir yaşam sürmek için en iyi vaktin şimdi olduğunu hatırlatacaktır.
Robin Sharma
Başkaları, bunları da okudu.
Juvenal Sözleri
Sakin ve mesut bir hayata ancak fazilet yolundan ulaşılabilir.
Juvenal
Paulo Coelho Sözleri
Her günü aynıymış gibi görmek insanı körleştirir. Her gün farklıdır ve kendi mucizesi ile gelir. Önemli olan o mucizeyi fark edebilmektir.
Paulo Coelho
Sir Thomas More Sözleri
Doğa, altına ya da gümüşe insanoğlunun öyle kolay kolay vazgeçemeyeceği bir değer yüklememiş. Nadir bulunduklarından ötürü onları değerli kılan, salt insanların budalalığı.
Sir Thomas More
Henry Van Dyke Sözleri
Mutluluk dışarıdan değil, içeriden gelen bir şeydir. Mutluluk, bu nedenle neye sahip olduğumuza değil, bizim ne olduğumuza bağlıdır.
Henry Van Dyke
Andre Gide Sözleri
Bilge kişi, herşeye şaşan kişidir.
Andre Gide
Sponsorlu Bağlantılar