Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasın...

Robin Sharma

Robin Sharma söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Robin Sharma, sözü şöyle başlamaktadır: Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasın...

Sponsorlu Bağlantılar
Robin Sharma Sözleri
Platon ölüm döşeğindeyken bir arkadaşı kendisinden hayatının büyük çalışmasını, diyaloglar?ı özetlemesini istemiş. Platon, derin derin düşündükten sonra sadece üç kelimeyle cevap vermiş: 'ölüm talimi yap'. Eski düşünürler, platon?un söylemek istediğini başka şekillerde ifade ederler. 'Ölüm, çok yaşlıların olduğu kadar, gençlerin de hemen gözleri önünde durmalıdır. Bu nedenle her gün, yaşamınızın sonuna gelmiş, onu bitirmiş, tamamlamış gibi düzenlenmelidir'. Bu size zamanın paha biçilmezliğini anımsatacak, daha zengin, daha bilge ve daha doyurucu bir yaşam sürmek için en iyi vaktin şimdi olduğunu hatırlatacaktır.
Robin Sharma
Başkaları, bunları da okudu.
Mark Twain Sözleri
Benim inanmadığım bir dine inananları kafir saymanın rahatlığı beni de kendi dinimi sorgulamaya götürdü.
Mark Twain
Allen Carr Sözleri
Duman çekmeyi seviyorsanız, bahçenizde kuru otlar yakın ve dumanını içinize çekin. Buna boğulmak denir. Sigaranın en kötü yanı, içerken kendinizi boğarak öldürmek zorunda kalmanızdır. Peki, sigara dumanını özel kılan ne? Çünkü nikotin içerir ve bu madde bağımlılık yapar.
Allen Carr
Füruzan Sözleri
Çocukken yaşananlara önem verilmeli. Çünkü insan o yaşlarda sevinmeye o kadar hazırdır ki, o sevinçlerin benzerlerini bile yaşayamayabilir bir daha.
Füruzan
Aşık Veysel Şatıroğlu Sözleri
Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında... Çay var içersen, Ben var seversen, Yol var gidersen...
Aşık Veysel Şatıroğlu
Ömer Sevinçgül Sözleri
Kız için, erkeklere benzemek değil de onları anlamak, bunun için de dinlemek daha önemli.
Ömer Sevinçgül
Sponsorlu Bağlantılar