(Son mahkeme savunmasında) Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen d...

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Deniz Gezmiş, sözü şöyle başlamaktadır: (Son mahkeme savunmasında) Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen d...

Sponsorlu Bağlantılar
Deniz Gezmiş Sözleri
(Son mahkeme savunmasında) Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yasındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.
Deniz Gezmiş
Başkaları, bunları da okudu.
Servet Saygınoğlu Sözleri
Bazen bir masayı silmekle başlarsın ve bütün evi temizlersin. Anladın sen.
Servet Saygınoğlu
Adnan Menderes Sözleri
1946'da kendisinin mebus seçilmediğini bilmiyor muydu? 4 yıl gayri meşrû cumhurbaşkanlığı yaptığını İsmet Paşa bilmiyor mu? Vatandaşların haklarını iptal etmek yolunda bizzat emirler vermemiş miydi? İsmet Paşa milletvekillerini takip etmek için bütün milletvekillerinin peşlerine hafiyeler koymamış mıdır?
Adnan Menderes
Mihail Nuayme Sözleri
Sözler doğru ve yalandan ibarettir.
Susmak ise yalanı ve hilesi olmayan bir doğrudur.
Mihail Nuayme
Cemal Süreya Sözleri
Tam unuttuğunu sanırsın, karşına çıkar tebessüm eder ve yine bağlar seni kendine. Yine inanırsın yalan olduğunu bilsen bile.
Cemal Süreya
Friedrich Nietzsche Sözleri
Bugüne dek varlığa karşı en büyük itiraz neydi? Tanrı.
Friedrich Nietzsche
Sponsorlu Bağlantılar