Çağdaşlaşmak isteyen bir toplum için gerekli din, bilimdir. Bilim ile din bağ...

Server Tanilli

Server Tanilli söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Server Tanilli, sözü şöyle başlamaktadır: Çağdaşlaşmak isteyen bir toplum için gerekli din, bilimdir. Bilim ile din bağ...

Sponsorlu Bağlantılar
Server Tanilli Sözleri
Çağdaşlaşmak isteyen bir toplum için gerekli din, bilimdir. Bilim ile din bağdaşmaz; bağdaştırma çabaları ise olsa olsa mizaha konu olur, nitekim olmaktadır. Bunlar, birbirlerini tasfiye etmek zorunda olan ideolojilerdir. Toplumu birleştirici harç din değil, özgürlükler ve demokrasidir.
Server Tanilli
Başkaları, bunları da okudu.
Richard Baxter Sözleri
Tembellikten sakın ve Tanrı'ya acilen kulluk etmediğin vakitlerde meşru ticaretinde işine gayretle sarıl.
Richard Baxter
Hz Ali Sözleri
Yer ile gök arası, bir mazlumun ahı kadardır.
Hz Ali
Yalçın Küçük Sözleri
İnsanlar her gün lahmacunu kolay kolay kabul etmezler. Gerçekten insanlar güzel şeylere layıktır. Ancak Türkiye'nin kapitalizmi, bundan sonraki dönemde işçi ve emekçiye yalnızca lahmacun vaat edebiliyor. Amma bunun da tek başına yetmeyeceğini bilmektedir. Bu yüzden lahmacunla birlikte işçi ve emekçiye, bir de ?öbür dünya' vaad edecek. Öyleyse, Türkiye, kendi iç dinamiğiyle, daha aşırı bir dinselliğin baskısı altına girecek.(1979)
Yalçın Küçük
Lady Gaga Sözleri
Beni yargılamadan önce mükemmel olduğuna emin olmalısın.
Lady Gaga
Che Guevara Sözleri
Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.
Che Guevara
Sponsorlu Bağlantılar