Yolculuk başlamıştı ve gemi, yeryüzünden kopmuş bir parça misali küçük bir ge...

Joseph Conrad

Joseph Conrad söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Joseph Conrad, sözü şöyle başlamaktadır: Yolculuk başlamıştı ve gemi, yeryüzünden kopmuş bir parça misali küçük bir ge...

Sponsorlu Bağlantılar
Joseph Conrad Sözleri
Yolculuk başlamıştı ve gemi, yeryüzünden kopmuş bir parça misali küçük bir gezegen gibi bir başına ve hızla ilerledi. Dört bir yanında, gök ile denizin derin çukurları erişilmez bir hudut gibi birbirlerine kavuşuyorlardı. Sürekli değişen ama her zaman aynı kalan, hep tekdüze ve her zaman dayatmacı bir yalnızlık da çepeçevre sarmaladığı gemiyle birlikte hareket ediyordu.
Joseph Conrad
Başkaları, bunları da okudu.
Hz Muhammed Sözleri
En büyük hıyanet, seni doğru kabul eden müslüman kardeşine yalan söylemendir.
Hz Muhammed
Bertrand Russell Sözleri
Dünyayı savaş tehlikesinden koruyacak tek bir yol vardır; dünya çapında yetkiye sahip olacak ve dünyada bütün silahların tekelini elinde bulunduracak bir tek otoritenin kurulması.
Bertrand Russell
Hz Ömer Sözleri
Âhiret işlerinde zarar etmektense, dünyaya ait işlerde zarar ediniz. Böylesi sizin için daha hayırlıdır.
Hz Ömer
Buda Sözleri
Yaşayan varlıkların hepsi; zayıf, güçlü, uzun, kısa, büyük, orta veya küçük görünen, görünmeyen; doğmuş olan veya doğmakta olan, hepsi mutlu olsun! Kimse kimseyi aldatmasın, kimse kimseyi küçümsemesin, kimse kimseye öfke ile darılma ile zarar vermek istemesin.
Buda
Erich Maria Remarque Sözleri
Ölenler öldü. Onlara yardım etmemize olanak yok ki! Huzura kavuştu onlar... Bizi nasıl bir sonun beklediğini ise kim bilebilir?
Erich Maria Remarque
Sponsorlu Bağlantılar