gece modu

Sen yırtıcı şahinsin ka......

Bu sayfada Muhammed İkbal ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Muhammed İkbal şöye başlamıştır: Sen yırtıcı şahinsin kafes ile sakın arkadaş olma! Davran aç kanadını ta ufuklara süzül!...

Muhammed İkbal Sözü

Aşağıda Muhammed İkbal sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Sen yırtıcı şahinsin kafes ile sakın arkadaş olma! Davran aç kanadını ta ufuklara süzül! / Muhammed İkbal

Bu sözü beğendiyseniz Muhammed İkbal hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Uçuruma gözlerinizi dikip baktığınızda, uçurum da sizin içinize bakmaya başlar.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Hatırlamayı unutma, çünkü hatırlananlar unutulmaz.
Zata Sözleri
Atatürk, 1919'da anadolu'dan düşmanları kovmak için bandırma gemisi'yle samsun'a çıktı. Ve anti-emperyalist bir savaş verdi ve zafere erişti. Biz, atatürk'ün bu devrimci savaşından etkilendik-esinlendik ve tam 40 yıl sonra, 1959'da granma gemisi'yle havana'ya çıktık. Ülkemizden emperyalistleri ve işbirlikçisi faşist batista rejimini yıkmak için. Biz de zafere eriştik. Bizim ve tüm mazlum halkların esin kaynağıdır devrimci kemal atatürk.. Sağdan sola doğru yazılan arap harfli alfabe'yi bırakıp, soldan sağa doğru yazılan latin harfli abece'ye geçilen harf devrimi başta olmak üzere, bir dizi çağdaş ve aydınlanmacı cumhuriyet devrimlerini bu kadar kısa sürede biz asla başaramazdık.
Fidel Castro Sözleri
Beyler mecliste tepişiyor, mehmetçik mezarda!
Banu Avar Sözleri
Babam sağlık sektöründe olduğu için doktor ya da denizcilik işletmesi okumamı isterdi. 'Şarkıcı olacağım' diye tutturdum.
Jennifer Lopez Sözleri
Hayat bisiklet sürmek gibidir. Pedalları çevirmeyi sürdürdüğünüz sürece düşmezsiniz.
Claude Pepper Sözleri
Ey oğul! Bir cemaat içinde bulunduğunda onlar ayakta iken oturma. Oturdukları zaman sen de oturuver.
Lokman Hekim Sözleri
Din, toplumsal obsesyonlarımız, obsesyonlarımız ise bireysel dinimizdir.
Freud Sözleri
Tarihte ilk kez Uzakdoğulular, ABD'ye gelen en büyük göçmen grubunu oluşturdu. Amerikalıların yapmak istemediği işleri yapan diğer göçmen gruplarının aksine uzakdoğulular, Amerikalıların zekasının yetmediği işleri yapmak için geliyor.
Jay Leno Sözleri
Bir sandalye çektim zor günlerin altına.
İbrahim Tenekeci Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)