Hiç kimse benim kadar azaplı, acılar, üzüntüler, bayağılıklar ve densizlikler...

Sabahattin Ali

Sabahattin Ali söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. Sabahattin Ali, sözü şöyle başlamaktadır: Hiç kimse benim kadar azaplı, acılar, üzüntüler, bayağılıklar ve densizlikler...

Sponsorlu Bağlantılar
Sabahattin Ali Sözleri
Hiç kimse benim kadar azaplı, acılar, üzüntüler, bayağılıklar ve densizliklerle bir çocukluk geçirmemiştir. Hatta ben çocukluk bile geçirmediğimi söyleyebilirim ve bugün bazı tavırlarımdaki çocukça haller o zamanlardaki içime atmaların tabii bir neticesidir.
Sabahattin Ali
Başkaları, bunları da okudu.
Servet Saygınoğlu Sözleri
Önümüzde boş bir kâğıt varken, şayet elimizde de kalem varsa mutlaka bir şeyler karalamak isteriz. Kimi kalp çizer, kimi 62 den tavşan yapar, kimi imza denemeleri yapar, ben gibileri de kâğıdı bölümlere ayırır notlar karalar. Konu şuraya geliyor; kimsenin karşısında boş kâğıtmış gibi görünmeyin. Size bir şeyler öğretme telaşına girer ve misyon yüklemeye çalışırlar. Öylesine dağınık bir kâğıt şeklinde görünün ki, sizden bir şeyler öğrenmeye çalışsınlar.
Servet Saygınoğlu
Sadık Hidayet Sözleri
Lakin tek korkum; yarın ölebilirim kendimi tanıyamadan.
Sadık Hidayet
Dücane Cündioğlu Sözleri
Bil ki ey talib, insan kendisiyle yüzleşmek istemez! Toplumlar da öyle. Gaflet sıcak mı sıcak ana kucağıdır bilincin. Haydi kapa gözlerini! Düş içinde düş gör! Ve fakat sakın düşünü kimseye anlatma! Allah korusun, belki bir nazar değer sana!
Dücane Cündioğlu
Henry Ford Sözleri
Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız, haklısınız. Yapamazsınız.
Henry Ford
Serdar Tuncer Sözleri
Tavazu kalbin amelidir, dilin değil.
Serdar Tuncer
Sponsorlu Bağlantılar