gece modu

Kişiyi erdemli kılan Ta......

Bu sayfada Farabi ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Farabi şöye başlamıştır: Kişiyi erdemli kılan Tanrı'dır....

Farabi Sözü

Aşağıda Farabi sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Kişiyi erdemli kılan Tanrı'dır. / Farabi

Bu sözü beğendiyseniz Farabi hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Nasıl fiziği Hristiyanlar keşfettiği halde Hristiyan Fiziği diye bir kavram yoksa, ve nasıl matematiği Müslümanlar keşfettiği halde Müslüman matematiği diye bir kavram yoksa, Hristiyan ve Müslüman Ahlakı diye bir kavram da yoktur. Keşfetmemiz gereken, insanlığın refahına ilişkin gerçek soruları yanıtlayan verilerdir. Bunu yaparken kullanmamız gereken tek araç samimiyetle ve dürüstçe yapılan bilimsel araştırmalardır. Ve eğer dinler, evrendeki herhangi bir konuda haklı çıkarsa bu tamamen şans eseridir.
Sam Harris Sözleri
Hayat bugündür. Oysa ki düşündüğümüz hep yarın. Ömrümüz sürekli bir şeyleri yarına ertelemekle geçiyor. Hayallerimizi, umutlarımızı, sevgi sözlerimizi. Affetmeyi, inandıklarımızı gerçekleştirmeyi hep yarına erteliyoruz. Ama bir şeyi unutuyoruz. Neyi mi? Yaşanacak kaç yarınımız olduğunu bilmediğimizi, akıl etmeyi.
La Edri Sözleri
Kızım sana ne yaptılar. ( tecavüze uğrayan kıza)
Reha Muhtar Sözleri
Sözün hası, altın değerinde olanı, kısa kesilenidir.
Oyhan Hasan Bildirki Sözleri
Hatalarla dolu bir hayat, hiçbir şey yapmadan geçirilen bir hayattan daha onurludur.
George Bernard Shaw Sözleri
Bir banka soymak, bir banka açmaktan daha büyük bir suç değildir.
Bertolt Brecht Sözleri
Giyeceklerimi, ayakkabılarımı, aksesuvarlarımı mutlaka kendim seçiyorum. Hatta katıldığım birçok davette de saçımı ve makyajımı kendim yapmışımdır. Bazen kendi kendime; 'Tanrım, her şeyi neden tek başıma üstleniyorum ki? Bu ekstra bir mesai ve fazlasıyla zamanı alıyor' diyorum.
Blake Lively Sözleri
Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.
Mark Twain Sözleri
Bütün umudum kendimde.
Terence Sözleri
Gül bahçesinde gül olmak değil, bahçevan olmak insanda şiiri zorlar.
Hasan Nail Canat Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)