gece modu

Ahbapça bir selam ve te......

Bu sayfada Sabahattin Ali ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Sabahattin Ali şöye başlamıştır: Ahbapça bir selam ve temiz bir gülüş; Ve ben bu anda başka hiçbir şey istemiyordum....

Sabahattin Ali Sözü

Aşağıda Sabahattin Ali sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Ahbapça bir selam ve temiz bir gülüş; Ve ben bu anda başka hiçbir şey istemiyordum. / Sabahattin Ali

Bu sözü beğendiyseniz Sabahattin Ali hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Konuşma ancak bazı zamanlar için bir iletişim şeklidir, daha çok bir savunma şeklidir o.
Tahir Musa Ceylan Sözleri
Tanrı kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti. Kadınlar geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar.
Ahmet Altan Sözleri
Mutsuzluk bulaşıcı bir hastalıktır. Zavallı ve mutsuz insanlar daha kötü olmamak için birbirlerinden uzak durmalıdırlar.
Dostoyevski Sözleri
Lütufkar ve her şeye kadir bir Tanrı'nın, canlı tırtıl bedeninin içinden beslenebilmesi için sondajcı yaban arısını tasarladığına ya da kedinin fareyle oynamasını şart kıldığına kendimi bir türlü ikna edemiyorum.
Charles Darwin Sözleri
Bir gerçeği kötü niyetle söylemişsen daha kötüdür uydurabileceğin tüm yalanlardan neşenin ve kederin örgüsü çok incedir.
William Blake Sözleri
Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.
Franz Kafka Sözleri
Gözünün nurunu geliştirmek isteyen, allah korkusuyla ağlasın.
Hz Ali Sözleri
Ey allah'ın kulları! Allah'tan korkun. Kurtuluş ve saadet talep edin ve ihtiyarlık çağı ulaşmadan ciddiyet gösterin. Azap parçaları inmeden ve lezzetleri yok edici ölüm ulaşmadan önce amel yapmaya koşun. Zira dünya, nimetlerinin devamı bulunmayan, musibetlerinden emin olunmayan, kötülüklerinden kaçınılamayan aldatıcı bir engel ve eğik güvensiz bir dayanaktır.
Hz Hasan Sözleri
Şiir ne bir teşrih masasıdır, ne bir teşhir çarmıhı.
Cemil Meriç Sözleri
Yaşamın tümü nükleik asittir; kalanı yorumdur.
Isaac Asimov Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)