gece modu

Beş renk gözü kör eder,......

Bu sayfada Lao Tzu ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Lao Tzu şöye başlamıştır: Beş renk gözü kör eder, beş sesse, kulağı sağır. Beş çeşni, tat alma duyusunu köreltir. Fazla düşünmek zihni zayıf düşürür, arzular ise kalbi öldürür....

Lao Tzu Sözü

Aşağıda Lao Tzu sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Beş renk gözü kör eder, beş sesse, kulağı sağır. Beş çeşni, tat alma duyusunu köreltir. Fazla düşünmek zihni zayıf düşürür, arzular ise kalbi öldürür. / Lao Tzu

Bu sözü beğendiyseniz Lao Tzu hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Öyle zamanlar olur ki, soruların başına gelebilecek en kötü şey yanıttır.
Romain Gary Sözleri
Daha fazla sessiz olanlar, daha fazla duyanlardır.
Özgür Bacaksız Sözleri
Aslında onu değil onun bizde yarattığı güven duygusunu severiz. Ve asıl içimizi acıtan, onun gidişi değil o güveninin yitisidir.
Gore Vidal Sözleri
Ve insan, en çok kimde kaldıysa; en çok oralı oluyor.
Cemal Süreya Sözleri
Hayvan özgürlüğü insanların uğruna mücadele verdiği en zor savaştır; çünkü bu mücadele insanlardan en mutlak ayrıcalıklarından, kendilerine tanrı tarafından verilmiş haklarından, sadece insan olma statüsüne bakarak hayvanları sömürme hakkında vazgeçmeyi gerektiriyor.
Steve Best Sözleri
Hata yapmayı bıraktığınız dakika, öğrenmeyi bıraktığınız dakikadır.
Miley Cyrus Sözleri
Sonra bir kitaba yazdım seni, hep gözlerimden okudular...
Emre Karataş Sözleri
Ahlaksız insan başaramayacağı işi üstlenen kişidir.
Ludwig van Beethoven Sözleri
Boşa konuşma, gerçeği kaçırırsın.
Süreyya Berfe Sözleri
İnsanoğlu her şeye alışır, derdi annem. Yerini dolduracak birkaç şey bulduğu sürece, insanların nelere alışabildikleri gerçekten şaşırtıcı.
Margaret Atwood Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)