gece modu

Merhamette güneş gibi o......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Merhamette güneş gibi ol; cömertlikte akarsu gibi ol; tevazuda toprak gibi ol; ayıpları, kusurları örtmekte gece gibi ol....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Merhamette güneş gibi ol; cömertlikte akarsu gibi ol; tevazuda toprak gibi ol; ayıpları, kusurları örtmekte gece gibi ol. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Bir fikri kaIabaIıkIarın sesIendirmesi, onu güçIü yapmaz, sadece popüIer yapar. Hakikat, ona tek bir kişi sadık kaIsa biIe, gücünü ve değerini yitirmez.
İbrahim Paşalı Sözleri
Tanrı yoktur. Tanrı insan tasarımıdır. Ben insanları Tanrıdan özgür olmalarını istiyorum. Tüm dinler insanlara, tanrıdan kork der.
Osho Sözleri
Şans bukalemun gibidir; biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.
Aldous Huxley Sözleri
Hayatta sevgiden daha önemli hiçbir şey yoktur. Önemli olan sadece ve sadece sevgidir.
John Verdon Sözleri
İçimde mis kokulu kızıl bir gül gibi duruyor zaman.
Nazım Hikmet Sözleri
İnsanlar size karşı suç işledikleri ve kötülük yaptıkları zaman, sizin onlara vereceğiniz yanıt, onların size yaptığından bin beter olabilir ve olmalıdır.
Niccolo Machiavelli Sözleri
Küstahlik zayıf insanın güçlü olma taklididir.
Eric Hoffer Sözleri
Bir yanlışı tekrar ediyorsan, artık o bir yanlış değil, karardır.
Paulo Coelho Sözleri
Kişilikten özgür olmak... İnsan bilincinin yüce olanağı budur. Bunu bir kere dahi Kalbinde tattığında, bütün diğer seviyeler artık ikincidir, çünkü keşfedecek olduğun, hiç bir şeyle mukayese edilemez.
Mooji Sözleri
Zor zamanlarımda 'arka'mda duramayan 'arka'daşım olamaz!
Ömer Sevinçgül Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)