gece modu

Sen yerde olanlara merh......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Sen yerde olanlara merhamet et ki,gökte olanlr da sana merhamet etsin Senden aşağı olana acı ki,senden üstün olan da sana acısın....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Sen yerde olanlara merhamet et ki,gökte olanlr da sana merhamet etsin Senden aşağı olana acı ki,senden üstün olan da sana acısın. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
İnsan kendi içindeki daha iyi benlerle bağlantısını kaybederse, bütün inancını, bütün anlamını, onaylarını ve derin anlayışlarını kaybederse, kendi kendini yok eder.
Maurice Nicoll Sözleri
Kaç yaşındayım biImiyorum. Karşıma çıktığın gün doğdum işte... Gerisini sen hesapIa artık. Yaşım; seni yaşamışIığım kadardır benim. Senden sonra ayağımın izi göründü çamurda, senden sonra nefesim buğu vermeye başIadı camIarda...
Ertürk Akşun Sözleri
Ey teslimiyet, senin adın İslam'dır!
Aliya İzzetbegoviç Sözleri
Bize sözlerimizden çok, yüreğimizden anlayan gerek.
Cahit Zarifoğlu Sözleri
Kimi ruhlar evvelden aşinadır birbirine.
Kaan Murat Yanık Sözleri
Ego bir buzdağıdır. Onu erit. Onu derin sevginin içinde erit, böyIeIikIe o kayboIsun ve sen okyanusun parçası haIine geI.
Osho Sözleri
Bana ışık lazımsa, ben güneşi isterim.
Erdal Demirkıran Sözleri
Köye kitaplık açmak, çöle çeşme götürmek gibidir.
Fakir Baykurt Sözleri
Nahoş yaşam şartları kimseye nasip olmasın. Ancak tesadüfen içine düşen için, karakteri ve insanı insan yapan en önemli özellikleri belirleyen mihenk taşıdır.
Johann Wolfgang von Goethe Sözleri
Akıl ve Tanrısallığın gücü dengemizde yatar.
Albert Pike Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)