gece modu

Gözlerinin gördüğünü yü......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Gözlerinin gördüğünü yüreğinin gördüğüne değişiyorsan eyvallah! Yüreğinin gördüğünü gözlerinin gördüğüne değişiyorsan eyvah, eyvah!...

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Gözlerinin gördüğünü yüreğinin gördüğüne değişiyorsan eyvallah! Yüreğinin gördüğünü gözlerinin gördüğüne değişiyorsan eyvah, eyvah! / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Ağlayanlar bir gün güler, Gamlanma gönül gamlanma.
Karacaoğlan Sözleri
Sıkılgan katillerdir intihar edenler. Sadizm yerine mazohizm.
Cesare Pavese Sözleri
Aşk nasip işidir, hesap işi değil! Aşk adayıştır, arayış değil! Sen adanmışsan ve yanmışsan bu uğurda, aşk seni bulmaya gelir!
Mevlana Sözleri
Aşk 'sabır'dır belki, ama asla 'tahammül' değil.
Can Dündar Sözleri
Açık ve yaklaşılabilir ol. en iyi arkadaşın olacak insanla her an tanışabilirsin.
H. Jackson Brown Sözleri
Yalan söylemek öze zarar verir çünkü öz sadece hakikat ile gelişebilir. İnsanın gelişmeye başlayabilmesinden önce kendisini kandırmaktan vazgeçmesi lazımdır. En kötü yalan söyleme hali rol yapmaktır. Herkes olmadığı bir portreye bürünür. Bu şekilde söylenen her türlü yalanın kaynağı imajinasyonlarda yatar.
Peter Demianovich Ouspensky Sözleri
Dili olmayanların kulakları daha açıktır, dinlemeyi en iyi onlar bilirler.
Servet Saygınoğlu Sözleri
Gerçek başarısızlıkların çoğu, insanın kendine koyduğu zihinsel sınırlamalardan kaynaklanır.
Napoleon Hill Sözleri
Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer, oturup saymazdım eski yanlışlarımı. Kusursuz olmaya çalışmaz, rahat bırakırdım yüreğimi ve elbette çok daha coşku dolu olurdu sevdalarım içine az buçuk da ciddiyet katılmış.
Jorge Luis Borges Sözleri
Her şeyin en mühim noktası, başlangıçtır.
Platon Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)