gece modu

Uzaklık deyip dert etti......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Uzaklık deyip dert ettiğin nedir ki sevgili?. Biz Yaradan'ı görmeden sevmedik mi?...

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Uzaklık deyip dert ettiğin nedir ki sevgili?. Biz Yaradan'ı görmeden sevmedik mi? / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Huzur, ruhun bataklığıdır.
Ali Şeriati Sözleri
Kadınlar uçlardadır. Erkeklerden daha iyi ya da daha kötüdürler.
Virginia Woolf Sözleri
Çok okuyan arkadaşlar şimdi sefilleri oynuyor.
Recep Tayyip Erdoğan Sözleri
Hilim ve ilim beraberliğinden daha güzel bir beraberlik yoktur.
İmam Muhammed Bakır Sözleri
Aptal aptal, kan ter içinde, hayvan gibi dağa tırmanıyorlar: yolda çok güzel manzaralar olduğunu onlara söylemeyi unutmuşlar.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Sevgi ve acıma, insanlık vasfıdır; hiddet ve şehvetse, hayvanlık vasfı.
Mevlana Sözleri
Kötülük nedir bilmemek bir erdem değil, ahmaklıktır: buna hayranlık duymak, saat kullanmadığımızı bilmeyen birinin saatinizi çalmadı diye ödüllendirmeye benzer. Erdem, kötülükle iyilik arasında seçim yapabilmek demektir, ve bilgili olmadan seçim yapmak olanaksızdır.
George Bernard Shaw Sözleri
Belki de olmuştur çoktan olması gereken. Belki de bu gecedir olmaya başladığı an. Hazırlan. Yarına ne karşılayacak bilemezsin. Olur da desen zan, olmaz da desen zan. Umudunu kaybetme, işte o zaman durur zaman.
Aşkım Kapışmak Sözleri
Şiddet kullanmak zorunda kalmaya gelirse iş, sistemin oyununu oynuyorsunuz demektir. Kurulu düzen seni tahrik edecektir: sakalını çekecek, yüzünü dürtüp seni kavga etmeye zorlayacak. Çünkü seni şiddete bir yöneltince, nasıl başa çıkacaklarını bilirler. Başa çıkmayı bilmedikleri tek şey pasif direniş ve mizahtır.
John Lennon Sözleri
Dün dündür, bugün bugündür.
Süleyman Demirel Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)