gece modu

Ey Zulümle bir kuyu kaz......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Ey Zulümle bir kuyu kazan! Sen kendin için tuzak hazırlıyorsun....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Ey Zulümle bir kuyu kazan! Sen kendin için tuzak hazırlıyorsun. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Acelecilik, cehaletin ta kendisidir.
İmam Musa Kazım Sözleri
Düşman arama; ama varsa, onu kendin seç!
Halis Yeşil Sözleri
Zaman bazen bir kuş gibi uçar, bazen de bır tırtıl yavaşlığıyla geçer. İnsan zamanın hızlı mı , yavaş mı geçtiğini fark etmiyorsa mutludur.
İvan Turgenev Sözleri
Duvarı yıkacak gücüm yoksa, onu yıkmak için kendimi paralayacak halim yok tabii ki, fakat önümde duvar var diye ona boyun eğecek de değilim.
Dostoyevski Sözleri
Kanatlarınızı yere bağlayan, korkular, kuşkular ve kaygılardı.
Richard Bach Sözleri
Hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat.
Tuncel Kurtiz Sözleri
Hayatlarımıza baktığımızda, yaptığımız için pişman olduğumuz şeyler, genellikle yapmadığımız için pişman olduğumuz şeylerin yanında çok azdır.
Dan Millman Sözleri
Ham düşünceleri, ancak akıl pişirir.
Firdevsi Sözleri
Çok sevmek, sonsuza dek kavuşamamak için en ideal yöntemdir.
Murat Menteş Sözleri
Istırabını bırakmaktan, ıstırabını saadete dönüştürmekten seni kim alıkoyabilir? Hiç kimse. Bir hapishanede bile olsan, mahkûm edilmiş, zincirlenmiş, hiç kimse seni mahkûm edemez. Senin ruhun yine de özgür kalır. Elbette son derece sınırlı koşullardasındır. Ama bu sınırlandırılmış durumda bile bir şarkı söyleyebilirsin. Ya çaresizlik gözyaşlarıyla ağlarsın ya da bir şarkı söyleyebilirsin. Ayağındaki zincirlerle bile dans edebilirsin; o zaman zincirlerin sesi bile bir melodiye sahip olacaktır..
Osho Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)