gece modu

Bencillik, gözüne takıl......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Bencillik, gözüne takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Bencillik, gözüne takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Yüzde 10'dan fazla doğruluk gerektiren bir deneme yapmaktan kaçınmak gerekir.
Walther Nernst Sözleri
İnsan aylaklıktan kan dökmeye kadar uzanan bütün fiil yelpazesini, sadece fiilin anlamsızlığını idrak etmediği için kullanır: yeryüzü üzerinde yapılan her şey, boşluk içinde bir doluluk yanılsamasından, hiçlik'in esrarından gelir.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Gerçek şu ki, Doğa Bilimi, yalnızca Beyin ve Fantezi'nin bir eseri haline getirilmiş olmak için çok uzun süredir: Gözlemlerin maddi ve bariz şeyler üzerinde sadeliğine ve sağlamlığına geri dönmesi zamanı geldi.
Robert Hooke Sözleri
İnsanın varoluş sorununun en sağlıklı ve doyumcul yanıtı sevgidir, dolayısıyla sevginin gelişimine yer vermeyen bir toplum gelecekte insan doğasının bu temel gereksinimini gözden kaçırdığı için yok olacaktır.
Erich Fromm Sözleri
Mustafa Kemal büyük harbe girmek karşıtı idi çünkü O kafa ve sanat adamı idi. Mustafa Kemal Kurtuluş Harbini bırakmak fikrinde asla bulunmadı çünkü O vatan adamı idi. İşte size bütün kitabın özü, ilim ve vatan adamı olunuz
Falih Rıfkı Atay Sözleri
Ülküsüz millet, şuursuz insan gibidir.
Hüseyin Nihal Atsız Sözleri
Mutluluğa ulaşmanın, yaşamdan tatmin olmanın yolu, acıdan sakınmak değil, acıyı doğal bir şey, iyi olana erişmek için çabalarken karşımıza mutlaka çıkacak bir basamak olarak görmekti.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Erkekler ve kadınlar sağ ve sol el gibidir; İkisini de kullanmamak anlam ifade etmiyor.
Jeannette Rankin Sözleri
İlim, ezber edilen şey değil, ezber edilen şeyden temin edilen faydadır.
İmam Şafii Sözleri
Etrafıma kırıldığım zaman beni sen teselli edeceksin, işte o zaman her şeyi unutarak senin boynuna sarılacağım.
Sabahattin Ali Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)