gece modu

Kişinin kendine ettiğin......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Kişinin kendine ettiğini sarhoş edemez, ayyaş edemez, mezar soyan nebbaş edemez. Kişinin kendine ettiğini edemez kişiye hiçbir fani. Tutmazsa gerçek d...

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Kişinin kendine ettiğini sarhoş edemez, ayyaş edemez, mezar soyan nebbaş edemez. Kişinin kendine ettiğini edemez kişiye hiçbir fani. Tutmazsa gerçek dost elini kendi kendiyle baş edemez. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir.
Karl Marx Sözleri
Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş.
J. Christophe Sözleri
Özür dilemeyi öğrendim: Özür diledikçe nefretin ve öfkenin sonsuza bölündüğünü böylece dargınlıkların limit sıfıra giderken yok olduğunu fark ettim.
Senai Demirci Sözleri
İnsanın hayata karşı ödevi yaşamaktır.
Eugene O'Neill Sözleri
Sevinç, her şeyin yolunda olduğunu bildirir.
Doğan Cüceloğlu Sözleri
Atatürk'ün büyük bir asker, döneminin en önemli liderlerinden biridir.
Fidel Castro Sözleri
Bir garibanın elinden tutupta hiç kadere rest çektin mi?
Yılmaz Güney Sözleri
Yanında başkasının giybetini eden bir adama şöyle buyurdu: ey adam! Giybet etmekten sakin. Çünkü giybet, cehennem köpeklerinin katığıdır.
Hz Hüseyin Sözleri
İnsan eğitimle doğmaz, ama eğitimle yaşar.
Miguel de Cervantes Sözleri
Merhametinden vurulanların iyileşmesi zaman alır.
Remzi Karakuş Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)