Jean Racine Sözleri

Jean Racine

Jean Racine söylediği en güzel sözler. Jean Racine yazdığı veya söylediği sözleri bu sayfada okuyabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Jean-Baptiste Racine Sözleri.

Sponsorlu Bağlantılar
Jean Racine Sözleri
Aşa kakılan bir iyilik daima hakaret yerini tutar.
Jean Racine
Jean Racine Sözleri
Alçağın korktuğu tek şey ölümdür, başka şeye aldırmaz.
Jean Racine
[Söz sayısı: 2] [Toplam Sayfa: 1]
[1]
Ziyaretçi yorumları.
İlk yorum yapan siz olun!
Sponsorlu Bağlantılar
Başkaları, bunları da okudu.
Marcus Tullius Cicero Sözleri
Savaşta yasalar susar.
Marcus Tullius Cicero
Servet Saygınoğlu Sözleri
Yenilgiyi bazen kabullenmeli aslında. Bir sonraki savaş adına daha güçlü bir yaklaşım ile hazırlık yapılabilir. Yenilgi mütevazi yapar. Kendindeki gücü kabullenen yenilgi ile sarsılmaz. Bunu tecrübe hanesine çentik olarak ekler. Kaçırılmış bir tren olmasa da, denize atılan olta gibi her an balığın takılma ihtimali olduğudur.
Servet Saygınoğlu
Buket Uzuner Sözleri
Bir insanı ne kadar çok sevsem, ne kadar yakını olsam da, onun kendi alanına girmemem gerektiğini unutmuşum.
Buket Uzuner
Yalçın Küçük Sözleri
Saymak istemiyorum, a- birinci inönü zaferi'nin yokluğu, b- ilk kurşun'ün izmir'de değil, dörtyol'da atıldığı, c- çerkez ethem'in hain ve d- şeyh sait'in casus olmadığı, e- sovyetler birliği'nin, Türkiye'den toprak ve us istemediği, benim, bilimsel hizarın marifetleri arasındadır. Hepsi değil, son derece küçük yüklemedir. Bunlara, bir tür olumsuzlaştırma da diyebiliriz.
Yalçın Küçük
Mustafa Kemal Atatürk Sözleri
Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
Mustafa Kemal Atatürk
Cemal Süreya Sözleri
Pişman değilim, kırgınım biraz ama üzülmüyorum. Çünkü gittiğinde yeni birşey öğrendim: artık her seviyorum diyene inanmıyorum.
Cemal Süreya
Halil Cibran Sözleri
Sahip olduklarınızdan verdiğinizde, çok az şey vermiş olursunuz; gerçek veriş, kendinizden vermektir. Çünkü sahip olduklarınız, yarın ihtiyacınız olabilir diye saklayıp koruduğunuz şeylerden ibaret değil mi? Ve ihtiyaç korkusu da, ihtiyaçtan başka bir şey değil midir? Kuyunuz tamamen doluyken susuzluktan korkmak, tatmin olamayan bir susuzluk göstermez mi? Çok fazla şeye sahip olup, çok az verenler, bunu gösteriş isteyen gizli arzuları için yaparlar, ki bu da armağanlarını yararsız kılar. Ve bazıları vardır ki, çok az şeye sahiptirler ve hepsini verirler. Bunlar hayata ve hayatın definesine inananlardır, ve kasaları hiç boş kalmaz.
Halil Cibran
Jiddu Krishnamurti Sözleri
Sadece özgür bir akıl sevginin ne olduğunu bilebilir. Sadece özgür bir ruh huzurun ne olduğunu bilebilir. Sadece özgür bir insan kendi dünyasını bilebilir.
Jiddu Krishnamurti
Fakir Baykurt Sözleri
Karıncalar birleşirse, filleri yutar.
Fakir Baykurt