Sinan Cemgil Sözleri

Sinan Cemgil

Sinan Cemgil söylediği en güzel sözler. Sinan Cemgil yazdığı veya söylediği sözleri bu sayfada okuyabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Sinan Cemgil Sözleri.

Sponsorlu Bağlantılar
Sinan Cemgil Sözleri
Bir devrimci kardeşimiz polis kurşunu ile kahpece öldürülmüştür. Devrimci şehitlerin matemini tutacak zamanımız yoktur. Devrimcilerin postunu ucuza satmayacağız. Gün gelecek Türkiye'nin bağımsızlığı ve kurtuluşu için gerekirse hepimiz vurulacağız. Bunlar bizi korkutmuyor, üzmüyor ancak kinimiz bileniyor. Taylan Özgür'ün ardından matem tutmayacağız, mersiyeler düzmeyeceğiz. O, 24 saatini devrime adamış bir kişiydi. Yapılacak çok işlerimiz vardır, İkinci Kurtuluş Savaşının ilk kurşunlanan devrimcilerinden sonra bizler de düşebiliriz, bunu korku değil varacağımız şerefli bir nokta olarak kabul ediyoruz. Taylan, Komer'in arabasını yakarak devrim için ilk kıvılcımı atmıştı. Bu kıvılcım devam ettirilecektir. Türkiye'de CIA artık bir adam temizleme kampanyası açmıştır. Yılmıyoruz, korkmuyoruz.
Sinan Cemgil
Sinan Cemgil Sözleri
Sinan'ın Amerikalı öğretim görevlisinin Yıllardan beri ODTÜ'de İngilizce eğitim görüyorsunuz. Nasıl İngilizce bilmezsiniz? sorusuna verdiği yanıt bugünlere kadar gelmiştir: Biz, ODTÜ'de İngilizce üç kelime öğrendik: Yankee go home.
Sinan Cemgil
[Söz sayısı: 2] [Toplam Sayfa: 1]
[1]
Ziyaretçi yorumları.
Alptug:
Sözü güzelmiş özellikle ingilizce için verdiği cevap :D
[Yorum sayısı: 1] [Toplam Sayfa: 1]
[1]
Sponsorlu Bağlantılar
Başkaları, bunları da okudu.
Noam Chomsky Sözleri
Barış savaşa tercih edilir ama bu mutlak bir değer değildir. Eğer Hitler dünyayı fethetmiş olsaydı barış olurdu ama bu bizim görmek istediğimiz türden bir barış olmazdı.
Noam Chomsky
Malcolm x Sözleri
Bana bir kapitalist gösterin, ben de size bir kan emici göstereyim.
Malcolm x
Mevlana Sözleri
Yürek yanmadıkça, göz yaşarmaz.
Mevlana
George Walker Bush Sözleri
Bu perşembe günü reagan havalimanının uçakları ve gişeleri havalanacaklardır.
George Walker Bush
Nazım Hikmet Sözleri
Memleketim:bedreddin,sinan,yunus emre ve sakarya,kurşun kubbeler ve fabrika bacaları benim o kendi kendinden bile gizleyerek sarkık bıyıkları altından gülen halkımın eseridir.
Nazım Hikmet
Blake Lively Sözleri
Modayı çok seviyorum ve kendimi ifade etmemin en güzel yollarından biri olduğunu düşünüyorum.
Blake Lively
Mevlana Sözleri
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz, ama ağlayana neden ağladığı sorulur. Sende dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun.
Mevlana
Lütfi Bergen Sözleri
Eğer bir ahlaki erdemin varsa düşman bulmak için bu yeter.
Lütfi Bergen
Zeki Müren Sözleri
Sanatçı doğuluyor, sanatçı olunmuyor.
Zeki Müren